GENEL BAKIŞ

Network Altyapısı Doğru kurgulanmalı!

  • Veri merkezi, bir organizasyonun tüm bilgi teknolojisi altyapısının merkezi bir noktasıdır. Veri merkezleri, sunucular, ağ cihazları, depolama aygıtları ve diğer donanım bileşenleri gibi çeşitli cihazları barındırır. Bu nedenle, veri merkezi dizaynı organizasyonların iş sürekliliği, veri güvenliği, ölçeklenebilirlik ve veri erişilebilirliği açısından kritik öneme sahiptir.
  • Ayrıca, uygun veri merkezi dizaynı sayesinde donanım bileşenleri ve ağ altyapısı doğru bir şekilde konumlandırılarak enerji tasarrufu sağlanabilir ve böylece işletme maliyetleri düşürülebilir. Veri merkezi dizaynı aynı zamanda çevresel etkilere de dikkat eder ve sürdürülebilirlik çözümleri sunar.
  • Veri merkezi dizaynı, doğru planlama, konumlandırma, güvenlik önlemleri ve ağ bağlantıları gibi faktörleri içerir. Doğru bir veri merkezi dizaynı organizasyonlara verimli bir çalışma ortamı sağlar ve teknolojik gelişmelerle uyumlu bir yapı oluşturarak gelecekteki ihtiyaçları karşılayacak şekilde tasarlanır.

Network Keşif ve Raporlama Hizmetinin Avantajları Nelerdir?

Mayasoft Veri Merkezi Dizaynı hizmeti ile yetkin mühendis kadromuz en doğru veri merkezi dizaynını yapar. Doğru kurgulanmış bir veri merkezi sayaesinde, iş sürekliliği sorunları yaşamaz, veri güvenliğinizi sağlar, ölçeklenebilir bir altyapıya sahip olur ve daha az işletme maliyetine katlanırsınız.

Kesintisiz Performans ve İş sürekliliği

Doğru bir veri merkezi dizaynı sayesinde, organizasyonlar veri kaybı veya iş sürekliliği kesintileri yaşamadan işlerini sürdürebilirler.

Veri Güvenliği

Veri merkezi dizaynı, veri güvenliği için önemlidir. Veri merkezleri, güvenlik duvarları, kimlik doğrulama, veri şifreleme, ve diğer güvenlik önlemleri ile korunur. Bu sayede, organizasyonların verileri yetkisiz erişimlerden korunur ve hassas verilerin çalınması veya zarar görmesi önlenir.

Operasyonel Yük ve Ölçeklenebilirlik

Sistemin kurulumu en optimum şekilde yapılacağından kaynaklı ekstra konfigürasyon veya değişiklikler ile uğraşmaz, operasyonel yükten kurtulursunuz. Doğru bir veri merkezi dizaynı, organizasyonların ihtiyaç duydukları kapasiteyi sağlamalarına ve gerektiğinde genişletmelerine olanak tanır. Bu da organizasyonların büyümesine veya değişen iş ihtiyaçlarına uyum sağlamalarına yardımcı olur.

Güncel Teknolojiler

Mayasoft’un sahip olduğu alanında uzman geniş mühendis kadrosu her daim güncel teknolojileri takip eder ve eğitimlerini alır. Bu sayede yapılan tüm altyapı tasarımları ve verilen danışmanlık güncel teknolojilere uygun biçimde yapılır.

HİZMETİN FAYDALARI

Firmalara Kattığı Değerler Nelerdir?

  • Sahip olacağınız güncel altyapı sayesinde, veri kaybı ve kesiti yaşamazsınız. Bu sayede, organizasyonlar veri kaybı veya iş sürekliliği kesintileri yaşamadan işlerini sürdürebilirler.  Yaşanmayan kesinti; iş sürekliliğini sağlar, itibar, müşteri ve emek kaybını önler, bunun sonucu olarak firmanızın büyümesine fayda sağlar.
  • Uluslararası standart ve en iyi uygulamalar uygun kurulmuş bir altyapıya sahip olursunuz.
  • Doğru bir veri merkezi tasarımı, organizasyonlara rekabet avantajı sağlar. Bu sayede, organizasyonlar verilerini daha hızlı ve güvenli bir şekilde işleyebilir ve daha doğru kararlar alabilirler.
  • Güncel teknolojilerin getirdiği kolaylık ve faydalar sayesinden zaman maliyetinizi en aza indirirsiniz.
  • Tek bir iş ortağı ile tüm sistemleriniz için uçtan uca destek alabilirisiniz. Bu sayede zamandan ve maliyetten tasarruf sağlar, kendi işinize odaklanabilirsiniz.

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Aşağıda yer alan iletişim formundan, hizmetimizle ilgili detaylı bilgi talebinde bulunabilirsiniz.