GENEL BAKIŞ

Yeni Teknolojilere, Doğru Bulut Altyapısı Stratejisi Belirleyin!

Firmaların BT altyapı kaynakları zamanla sahip olduğu servislerin ve uygulamaların ihtiyaçlarını karşılayamayabiliyor. Bu sorun ortaya çıktığında bulut altyapısına geçiş kaçınılmaz bir durum haline gelebiliyor. Kurumlar buluta taşıma işlemi yapıldıktan sonra daha esnek ve ölçeklendirilebilir sistemlere sahip olmaya başlıyorlar. Ancak buluta taşıma yapılırken, geçiş yapılacak servis, sanal makine ve tüm BT altyapı bileşenlerinin yapılarını doğru analiz etmek gerekir. Analiz yapılmasındaki temel amaç, hem geçiş yaparken bir kesinti yaşamamak, hem de geçiş yaptıktan sonra verimlilik sağlayabilmek olmalıdır.

Buluta Taşımanın Avantajları Nelerdir?

Mayasoft Buluta Taşıma hizmeti ile öncelikle firmaların altyapılarında bulunan servisler, sanal makineler, veri tabanları ve uygulamalar detaylı bir şekilde analiz edilir ve geçiş için gerekli işlemler belirlenir. Bu analiz sayesinde firmanın sahip olduğu altyapının buluta uygunluk durumu belirlenir ve geçişin faydalı olacağı veya olmayacağı kısımlar belirlenir. Aynı zamanda bu planlamada hangi migration metodu kullanılacak, hangi sıra ile geçiş yapılmalı, geçiş yapılacak sistemin başka bir sistem ile bağlantısı var mı, gibi konulara netlik kazandırılır.

Performans Artışı

Buluta uygun altyapı bileşenlerinin taşınması ile hem on-prem yapının performansı artarken, buluta uygun bileşenlerinde yeni bulut altyapısında performansı artar.

Operasyonel Yük

Geçiş için gerekli analiz ve taşıma operasyonundan kurtulursunuz. Aynı zaman on-prem yapının sebep olacağı operasyonel yük azalır ve genel yönetim maliyeti düşer.

Kesintisiz Taşıma

Buluta Taşıma hizmetinde yapılan analiz sayesinde tüm riskler belirleneceği için kesintisiz bir taşıma gerçekleşir.

İnsan Kaynağı Maliyeti

Sistem altyapısını yönetecek insan kaynağına harcanacak maliyeti, projeleriniz için kullanabilirsiniz.

HİZMETİN FAYDALARI

Firmalara Kattığı Değerler Nelerdir?

  • Yapılan analizler sonucunda tüm altyapı bileşenleri en optimum şekilde çalışır hem performans kaybı yaşamaz hem de gereksiz maliyetlere katlanmazsınız.
  • Doğru kurgulanmış bir bulut altyapısı ile kesinti yaşamaz gereksiz maliyetlere katlanmamış olursunuz.
  • Bulut altyapısı sayesinde, veri kaybı ve kesinti yaşamazsınız.  Yaşanmayan kesinti; iş sürekliliğini sağlar, itibar, müşteri ve emek kaybını önler, bunun sonucu olarak firmanızın büyümesine fayda sağlar.
  • Altyapınızın yönetiminin oluşturduğu iş yükü sebebiyle zaman kaybı yaşamaz, katma değerli işleriniz ile ilgilenebilirsiniz.

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Aşağıda yer alan iletişim formundan, hizmetimizle ilgili detaylı bilgi talebinde bulunabilirsiniz.