GENEL BAKIŞ

Felaket Kurtarma Altyapılarının Yönetimi, Standart Altyapı Yönetiminden Farklıdır!

Altyapı yönetimi genel olarak performansı her daim izlenilen, kaynak gereksinimleri gerektiği sürece artırılan ve yönetiminin belirli standartları olan sistemlerdir. Felaket kurtarma sistemlerini ele aldığımızda, canlı sistemler ile çok benzer noktaları olsa da birbirlerinden ayrışan özellikleri de mevcuttur. Felaket kurtarma altyapıları replikasyonun hiç durmadığı, sürekli çalışan sistemler olsa da işlevsel olarak çalışabilirliği periyodik aralıklarla yapılan testlerle belirlenmelidir. Bununla birlikte değişim yönetimi yapılması ve kaynak kontrolleri her daim gözden geçirilmesi gereken sistemlerdir.

Yönetilen Felaket Kurtarma ve İş Sürekliliğinin Avantajları Nelerdir?

Yönetilen Felaket Kurtarma hizmeti ile felaket kurtarma altyapınızın yönetimi, izlenmesi, periyodik aralıklara testlerinin yapılarak sürekli çalışır halde olduğundan emin olunur. Aynı zamanda replikasyon kuralları yeniden düzenlenir, felaket senaryoları oluşturulur, replikasyonlar izlenir ve test sonuçları değerlendirilerek gerekli yöntem, prosedür ve değişikliklerin yapılması sağlanır. Bu bakım ve test prosedürleri sayesinde bir felaket anında beklenen RTO ve RPO süreleri ile sistemleriniz ayağa kaldırılır ve kesinti yaşamazsınız.

 

Operasyonel Yük

Felaket kurtarma sistemlerinin oluşturduğu operasyonel yüklerden kurtulursunuz.

Kesintisiz 7x24 Yönetim ve İzleme

7x24 izleme ekibimiz sayesinde felaket kurtarma sisteminiz her daim izlenir ve herhangi bir replikasyon durması halinde anında müdahale edilerek daima güncel verilerin tutulması sağlanır.

RTO ve RPO

Felaket kurtarama altyapınız gerektiğinde istenilen RTO ve RPO değerleri sağlar, iş kesintisi yaşamazsınız.

Uluslararası Standart ve En İyi Uygulamalar

ITIL en iyi uygulamalarına uygun bir şekilde yönetilen bir altyapıya sahip olursunuz.

HİZMETİN FAYDALARI

Firmalara Kattığı Değerler Nelerdir?

  • Mayasoft Yönetilen Felaket Kurtarma hizmeti ile mevcut felaket kurtarma altyapınızın çalışılabilir olduğundan emin olursunuz.
  • Sahip olacağınız felaket kurtarma altyapısı sayesinde, veri kaybı ve kesinti yaşamazsınız.  Yaşanmayan kesinti; iş sürekliliğini sağlar, itibar, müşteri ve emek kaybını önler, bunun sonucu olarak firmanızın büyümesine katkı sağlar.
  • Felaket kurtarma sisteminin oluşturduğu iş yükü sebebiyle zaman kaybı yaşamaz, katma değerli işleriniz ile ilgilenebilirsiniz.
  • Sistemleriniz ile ilgili en güncel rapor ve analizlere sahip olursunuz. Bu veriler sayesinden güncellemeleri gerektiği zaman yapabilirsiniz.

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Aşağıda yer alan iletişim formundan, hizmetimizle ilgili detaylı bilgi talebinde bulunabilirsiniz.