GENEL BAKIŞ

Networkünüzde kimler var?

Günümüzde firmalar, altyapıları belirli performans metriklerine göre düzenliyorlar. Şirketi içi işleyişi hızlandırmak, gerekli uygulamaları çalıştırmak ve iş sürekliliğini sağlamak, kurgulanan bu altyapılar sayesinde oluyor. Bunun ile harcanan emek, zaman ve paranın sürdürülebilir bir değere ulaşması için güvenlik önemlerinin de alınması şart. Bu noktaya güvenlik açısından baktığımızda NAC, geleneksel NPS ve Hotspot yazılımlarına kıyasla daha kapsamlı ve sağlam bir çözüm sunar. NAC, ağa erişmeye çalışan cihazların kimlik ve güvenlik durumunu doğrulamak ve antivirüs yazılımı veya güncel işletim sistemleri gibi kontrolleri sağlamak için kullanılabilir. Bu, izinsiz erişimi önlemeye, kötü amaçlı yazılımlara ve diğer tehditlere karşı korunmaya ve güvenlik politikalarına uygunluğunu sağlamaya yardımcı olabilir.

NAC as a Service’in Avantajları Nelerdir?

Mayasoft NAC as a Service ile sadece kimlik doğrulama değil aynı zamanda Networke bağlanan cihazların yapılan otomasyonlar ile güvenlik durumlarını kontrol altına alabilirsiniz. Bu sayede güvenlik politikalarına uygun bir Networke sahip olurken kötü amaçlı yazılım ve diğer tehditlerden de kaçınmış olursunuz.

İlk Yatırım Maliyeti Yok
Networkünüze bağlanan cihazların güvenliğini sağlarken, ilk yatırım maliyetine katlanmak zorunda kalmazsınız.
Network Kontrolü
Networke dahil olmak isteyen farklı tiplerdeki istemcilerin (PC, Mobil, IOT vb.) networke kontrollü bir şekilde dahil olmasına olanak sağlarsınız.
Maliyet Avantajı
Servis olarak alacağınız bu hizmet sayesinde senelik lisans yenilemeleri gibi maliyetlere katlanmak zorunda kalamazsınız
İnsan Kaynağı Maliyeti
Sizin için yöneteceğimiz NAC servisi sayesinde, network güvenliğiz sağlanırken zamandan tasarruf edersiniz.

HİZMETİN FAYDALARI

Firmalara Kattığı Değerler Nelerdir?

  • NAC as a Service altyapısı sayesinde güvenli bir networke sahip olursunuz.
  • Networkünüzü güvende tutmak için yapılan yeni kural yazımı ve kontrolleri yapmak zorunda kalmaz katma değerli işlere zaman ayırabilirsiniz.
  • Sistemleriniz ile ilgili her türlü rapor ve analize sahip olursunuz. Bu veriler sayesinden gerekli güncellemeleri gerektiği zaman yapabilirsiniz.

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Aşağıda yer alan iletişim formundan, hizmetimizle ilgili detaylı bilgi talebinde bulunabilirsiniz.