GENEL BAKIŞ

Bulut teknolojisinin tüm avantajlarına, regülasyonlarla uyumlu bir şekilde sahip olun!

  • Dünyanın en rekabetçi ve yenilikçi sektörlerinden biri olan finans sektöründe bir yandan rekabet içinde farklılaşmaya çabalarken, ek iş yüklerinin getirdiği zorluklara katlanmak, finansal ve zamansal olarak maliyetli olabiliyor.
  • Finans Bulutu Hizmetleri finans kuruluşlarına özel tahsis edilen, bulut altyapısına sahiptir. Bu altyapı tamamen yurtiçindeki veri merkezlerinde konumlanırken, finans dünyasının ihtiyaçlarına ve regülasyonlarına uygun biçimde tasarlanmıştır.

Finans Bulutu Hizmetinin Avantajları Nelerdir?

OneCloud Finans Bulutu Hizmetleri sadece iş yüklerinizi üstlenmekle kalmaz, müşteri deneyiminizi üst düzeye çıkartarak firmanızın farklılaşmasına ve karlılığına katkı sağlar.

Uyumluluk

BDDK, BTK, Merkez Bankası ve SPK denetimlerine uygun veri merkezi Belgelendirme ve destek IS0 27001 ve 22301 uyumlu süreçler KVKK ve GDPR uyumluluğu Özel veri tabanı

Ortam Özellikleri

Sandbox Test Ortamı ve Canlı ortam Transaction’lar için dedike kapasite Site to Site VPN ile API ve Veri Tabanı erişimi Kimlik doğrulama platform

DevOps

CI-CD, Full regresyon testleri Güncel versiyon Otomatik versiyon geçişleri

Yönetilen Hizmetler

Ağ ve ağ güvenliği yönetimi Sistem altyapısı, işletim sistemi, uygulama ve veri tabanı yönetimi Replikasyon ve yedekleme 7x24 sistem ve uygulama izleme Felaket kurtarma

HİZMETİN FAYDALARI

Firmalara Kattığı Değerler Nelerdir?

  • Finans Bulutu Hizmetleri regülasyonlara ve uluslararası standartlara uyumlu, güvenli, iş sürekliliği ve felaket kurtarma altyapıları hazır ve 7x24 izlenen bir bulut hizmetidir.
  • Operasyonel iş yüklerinden kurtulmanıza olanak sağlayan Finans Bulutu, güncel teknolojileri altyapınıza çok hızlı bir şekilde entegre etmenize ve kullanmanıza olanak sağlar.
  • Ölçeklendirilebilen ve esnek OneCloud Finans Bulutu Hizmetleri sayesinde maliyet avantajı elde ederken, performans kaybı yaşamazsınız.
  • OneCloud Finans Bulutu Hizmetleri, sağladığı iş zekâsı, finansal ve güvenlik uygulamalarıyla firmaların teknoloji ihtiyaçlarını tek elden sağlar.
  • Sahip olacağınız Finan Bulutu altyapısı sayesinde, veri kaybı ve kesiti yaşamazsınız.  Yaşanmayan kesinti; iş sürekliliğini sağlar, itibar, müşteri ve emek kaybını önler, bunun sonucu olarak firmanızın büyümesine katkı sağlar.
  • İzleme sisteminin oluşturduğu iş yükü sebebiyle zaman kaybı yaşamaz, katma değerli işleriniz ile ilgilenebilirsiniz.
  • Sistemleriniz ile ilgili en güncel rapor ve analizlere sahip olursunuz. Bu veriler sayesinden güncellemeleri gerektiği zaman yapabilirsiniz.

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Aşağıda yer alan iletişim formundan, hizmetimizle ilgili detaylı bilgi talebinde bulunabilirsiniz.