GENEL BAKIŞ

Felaket Kurtarma Danışmanlığı ile Kesintisiz bir Altyapıya Sahip Olun!

Felaket kurtarma altyapıları sayesinde firmalar bilişim teknolojisi altyapısında meydana gelen beklemedik kesintiler bertaraf edilebilir. Bu kesintiler, doğal afetler, siber saldırılar, insan hataları veya donanım arızaları gibi birçok farklı nedenle oluşabilir. Felaket kurtarma planları sayesinde kesintiye uğramadan önce, kesinti sırasında ve kesintiden sonra ne yapılacağı ayrıntılı bir şekilde belirlenir ve bir strateji oluşturulur. Aynı zamanda felaket kurtarma planı sayesinde firmalar iş sürekliliğini sağlar ve potansiyel finansal kayıpların önüne geçilmiş olur.

 

Felaket Kurtarma Danışmanlığının Avantajları Nelerdir?

Mayasoft Felaket Kurtarma Danışmanlığı ile bir organizasyonun Felaket Kurtarma planlarının oluşturulması sağlanırken, ilgili dokümantasyon hazırlanır ve test senaryoları oluşturulur. Bu sayede bir felaket anında kesintilerin minimuma indirilmesi sağlanır.

Olası Kesintilere Hazırlıklı Olma

Felaket kurtarma danışmanlığı ile yapılan planlama ve altyapı çalışmaları sayesinde kesinti süreleri ve etkileri azaltılır.

Risklerin Azaltılması

Felaket Kurtarma danışmanlığı ile organizasyonların faaliyetlerinde oluşabilecek riskler belirlenir ve minimum kesinti için bir felaket senaryosu oluşturulur.

İş Sürekliliğini Sağlar

Felaket kurtarma danışmanlığı ile gerekli altyapı kurgulanır, verilerin korunması ve iş sürekliliğini sağlamak için strateji oluşturulur.

Uluslararası Standartlara Uyum

Felaket Kurtarma danışmanlığı sayesinde oluşturulan felaket kurtarma süreci ile uluslararası standartlara uyumlu bir altyapıya sahip olmuş olursunuz.

HİZMETİN FAYDALARI

Firmalara Kattığı Değerler Nelerdir?

  • Tanımlanmış bir Felaket Kurtarma planı sayesinde kesinti riskinden kurtulmuş olursunuz.
  • Sahip olacağınız güncel ve kesintisiz altyapı sayesinde, veri kaybı ve kesiti yaşamazsınız.  Yaşanmayan kesinti; iş sürekliliğini sağlar, itibar, müşteri ve emek kaybını önler, bunun sonucu olarak firmanızın büyümesine fayda sağlar.
  • Uluslararası standart ve en iyi uygulamalar uygun kurulmuş bir felaket kurtarma altyapısına sahip olursunuz.
  • Güncel teknolojilerin getirdiği kolaylık, tanımlı süreçler ve faydalar sayesinden zaman maliyetinizi en aza indirirsiniz.

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Aşağıda yer alan iletişim formundan, hizmetimizle ilgili detaylı bilgi talebinde bulunabilirsiniz.