GENEL BAKIŞ

Uluslararası Standartlarda Danışmanlık ile İş Sürekliliğinizi Sağlayın!

İş sürekliliği, firmaların herhangi bir doğal afet, sistem arızaları, siber saldırı, insan kaynaklı hataya gibi olumsuz durumlar ile karşılaştığında işini sürdürebilmesini sağlayan, işletmenin kritik iş süreçlerinin kimlerin yöneteceği, nerede yapılacağı ve hangi teknolojik altyapıya sahip olacağı gibi ayrıntıları içeren bir planlama ve yönetim sürecidir. İş sürekliliği, bir işletmenin olası riskleri öngörüp önlem alarak, herhangi bir olumsuzlukta zararı minimuma indirerek, müşteri memnuniyetini ve gelir kaybını önüne geçmeye yardımcı olur.

İş Sürekliliği Danışmanlığının Avantajları Nelerdir?

Mayasoft İş Sürekliliği Danışmanlığı ile bir organizasyonun iş sürekliliği planlarının oluşturulması sağlanırken, ilgili dokümantasyon hazırlanır ve test senaryoları oluşturulur.

Olası Kesintilere Hazırlıklı Olma

İş sürekliliği danışmanlığı sayesinde organizasyonlar olası krizler veya kesintiler için hazırlıklı olurlar.

Risklerin Azaltılması

İş sürekliliği danışmanlığı ile organizasyonların faaliyetlerinde oluşabilecek riskler belirlenir ve bunları azaltmak için öneriler sunulur.

Verimliliği Artırır

Firmaların kaynaklarını daha etkili bir şekilde kullanmasına yardımcı olur. Olası bir kriz anında yapılacaklar belirlendiğinden kaynaklı, minimum kesinti yaşanır.

Uluslararası Standartlara Uyum

İş sürekliliği danışmanlığı sayesinde oluşturulan iş sürekliliği süreci ile uluslararası standartlara uyumlu bir altyapıya sahip olmuş olursunuz.

HİZMETİN FAYDALARI

Firmalara Kattığı Değerler Nelerdir?

  • Tanımlanmış bir İş Sürekliliği planı sayesinde kesinti riskinden kurtulmuş olursunuz.
  • Sahip olacağınız güncel ve kesintisiz altyapı sayesinde, veri kaybı ve kesiti yaşamazsınız.  Yaşanmayan kesinti; iş sürekliliğini sağlar, itibar, müşteri ve emek kaybını önler, bunun sonucu olarak firmanızın büyümesine fayda sağlar.
  • Uluslararası standart ve en iyi uygulamalar uygun kurulmuş bir iş sürekliliği altyapısına sahip olursunuz.
  • Güncel teknolojilerin getirdiği kolaylık, tanımlı süreçler ve faydalar sayesinden zaman maliyetinizi en aza indirirsiniz.

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Aşağıda yer alan iletişim formundan, hizmetimizle ilgili detaylı bilgi talebinde bulunabilirsiniz.