HPE Superdome X: x86 tabanlı iş kritik Platform

HPE Superdome X: x86 tabanlı iş kritik Platform
Tarih: 24/03/2016

HPE Superdome X: x86 tabanlı iş kritik Platform

HPE Superdome X sunucular, ortak bir platform üzerinde kritik uygulamaları tüm katmanlarını konsolide etmek için kullanabileceğiniz iş kritik mimari özellikleriyle ön plana çıkan x86 tabanlı bir HPE sunucu sistemi olarak karşımıza çıkar. Superdome 2 güvenilirliğini dayanak olarak geliştirilen HPE Superdome X, modüler bir yapıya ve blade dizaynına sahiptir. HPE Blade sistemlerinin ortak server yönetim altyapısının getirmiş olduğu verimliliği sağlar. HPE Superdome X, x86 mimarinin getirdiği esneklikleri, hata toleransına sahip Crossbar Fabric, Error Analysis Engine ve de sunucuların fiziksel bölümlenebilmesi (hard partitioning) gibi iş kritiklik nitelik kazandıran inovatif geliştirmeler ile kullanabilir hale gelmesini sağlamıştır.

 

HPE Superdome X, ölçeklenebilir mimarisiyle ön plana çıkmakla beraber HPE nPAR teknolojisi ile esneklik sağlamakta ve RAS nitelikleriyle de iş kritik fonksiyonerlik getirmektedir.

·        Intel® Xeon® Processor E7 v3 ve E7 v2 ailesi işlemciler kullanarak 16 adet işlemciye kadar ölçeklenebilir

·        384 DIMM slotu ile 24 TB’a kadar RAM kapasitesi sağlayabilir

·        16 FlexLOM slot (her blade üzerinde 2 adet) ile LAN erişimini anakart üzerinde yapılandırabilme esnekliğiyle sunar

·        LAN, SAN ve InfiniBand için maximum IO bant genişliği sağlamak amacıyla 24 adet Mezz PCIe gen3 slot sağlar.

·        Paylaşımlı DVD yerleşik olarak sunulur.

·        Lisanslama optimizasyonu ve büyük sistem güvelirliği için HPE nPAR teknlojisini sunar

·        İnsan hatasını en aza indirgemek için Error Analysis Engine ile hataları kendiliğinden iyileştirebilme kabiliyetine sahiptir.